پنج شنبه, 21 -2664 11:02

فلزیاب سنسوری Featured

Written by جمالی
Rate this item
(0 votes)

 

فلزیاب و تبادل نیروی هدف و صحنه کار

فلزیاب علائم بازتاب شده را دریافت نموده و بر روی ان واکنش از خود نشان میدهد در بعضی مدارات فلزیاب پیشرفته به دلیل نوع طراحی نقشه مدار فلزیاب اندازه گیری واکنش سیستم فلزیاب انجام شدنی نمیباشد یا علائمی که به سیستم فلزیاب میرسد توسط پردازشگر فلزیاب قابل ارزیابی میباشد ولی شکل ایت تغییر دریافت شده تو سط فلزیاب قابل اندازه گیری نمیباشد در این نوع فلزیاب ها برای این با توان بیشتر واکنش نشان دهد از سنسور مادون قرمز یا التراسونیک بهره برده میشود که کوچکترین علائم را دریافت نموده و به مدار فلزیاب منتقل نماید که این علائم نیز قابل اندازه گیری نمی بادشد ولی مدار اینگونه فلزیاب ها بصورتی طراحی گردیده است که کوچکترین علائم را تقویت و تبدیل نموده و سیستم فلزیاب به شکل حرکت انتن یا تصویر یا صدا این علائم را اشکار مینماید. .

اهداف در کنار مواد معدنی و منابع این جریان و انرژی و منابع را در مرور زمان با همدیگر رد و بدل و جابجا مینماید و اندسته که نیروی بیشتری را دارا باشند بر دیگری نیرو وارد نموده و بر جریان نیروی ان دیگری غلبه مینماید و تا حدودی نیرو شکل گرفته از ردو بدل هدف و منابع با هم همراه میگردد البته این همراهی میتوان ترکیب گوناگونی در زمان برخورد یا ترکیب شدن داشته باشد اپراتور باید سیستم فلزیاب متناسب با این ترکیبات تنظیم نماید تا امکان کاوش هدف واقعی افزایش یابد در بعضی مواقع نیرو وارده مربوط به مواد معدنی و منابع بر هدف بیشتر بوده و موجب ضعف یا نادیده گرفته علائم هدف توسط سیستم فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب میگردد.

حالتهای پدید امده از ترکیب نیرو جریان و انرژی هدف و صحنه کار در اثر تبادل نیرو با یکدیگر مناط وسیعی از علائم تبدیل شده در ترکیب را پراکنده مینماید و برای همین کاوش مرکز هدف بخصوص اگر قدیمی باشد سیستم را دچار انحراف مینماید و نقاط سست تر زمین در ان محوطه بیشتر مواقع شکل نقطه مرکز هدف را برای سیستم ایجاد مینماید.

 فلزیاب سنسوری با دارا بودن سنسور مادون قرمز یا التراسونیک علائم هرچند کوچک را جذب نموده و ان را به مدار فلزیاب منتقل مینماید.

 

 

 

برای مطالعه بقیه صفحات بر روی HOME بالا در سمت چپ صفحه  یا عدد صفحات در پائین هر صفحه کلیک نمائید.

 

تماس برای مشاوره و خرید 09123800094 مشاهده محصولات و مشاوره WWW.TJA777.COM

 

ادرس کانال تلگرام    @FELEZYABBOTیا شماره 09123800094  را در تلگرام ثبت یا SAVE نمائید درخواست کاتالوک ارسال نموده تا از طریق تلگرام برای شما ارسال گردد.

 

منبع کتب دانشمند علوم الکترونیک رادار رامین کیخسروی با کسب مجوز

 

Read 768 times Last modified on سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 04:05