پنج شنبه, 21 -2664 11:02

فلزیاب مولتی سنسور Featured

Written by جمالی
Rate this item
(0 votes)

فلزیاب و  دما و اثر ان

فلزیاب بر روی جریان و انرژی و دما و حرارت و خواص مغناطیسی هدف که همراه یکدیگر میباشند واکنش نشان داده و بطور طبیعی همه منابع و مواد معدنی و اهداف دارای حرارت خاص خود میباشد که این نوع دما و حرارت نیز بر روی تشخیص سیستم فلزیاب اثر میگذارد.

اب و هوا منجمله درجه حرارت ان بر روی عملکرد علائم سیستم فلزیاب اثر خواهد گذاشت و علائم را تغییر میدهد گرما موجب میگردد که علائم اهداف با سرعت بیشتر تبادل نیرو یا فشار نیرو ایستا یا استاتیک را ایجاد نماید یا سرعت رفت و برگشت علائم را افزایش دهد و در بعضی مواقع موجب افزایش پراکندگی علائم میگردد.

دمای بین 20 تا 25 برای عملکرد با شرایط مطلوب بهتر است اما با تغییر در تنظیمات میتوانید تاحدودی این حالت بحران در علائم را در فلزیاب کاهش داد.

منابعی یا اهدافی که دمای بیشتر دارند  سرعت علائم انها بالاتر است و ایجاد افزایش در حرکت و واکنش سیستم فلزیاب میگردد.

منابعی یا اهدافی که دمای پائین دارند سرعت علائم انها پائین تر است و واکنش سیستم فلزیاب بر روی این اهداف یا منابع کاهش میابد.

در صورتیکه سرعت یا دما علائم صحنه کار پائین باشد بر روی علائم اهداف با نسبت گرمترموجب میشود که سرعت علائم هدف را کاهش میدهد.

 در زمانیکه یک هدف در وضعیتی قرار بگیرد که مواد معدنی و منابع صحنه کار دارای گرما و جریان و انرژی بالاتری نسبت به دما و جریان انرژی باشد یک نقطه تعادل یا طلاقی در اطراف هدف پدید میاید که این نقطه از دید سیستم فلزیاب خود را شبیه به نقطه مرکز هدف نشان میدهد و موجب انحراف تشخیص فلزیاب های دنیا برای مشخص نمودن مرکز هدف واقعی میگردد و در بعضی مواقع در چنین شرایطی وضعیت جریان و انرژی و دما مواد معدنی و منابع صحنه کار بر علائم مربوط به هدف غالب میگردد و علائم هدف قابلیت قرارگرفتن در  دید سیستم فلزیاب را ندارد.

برای همین بعضی طراحان حرفه ای بر روی سیستم فلزیاب سنسور مادون قرمز یا سنسور التراسونیک در نظر گرفته تا بتواند علائم دور از دید فلزیاب را که میتواند بسیار ضعیف باشد دریافت نموده و نقشه مدار فلزیاب بصورتی طراحی گردیده است که این علائم را قابل تشخیص نموده و در فلزیاب ایجاد واکنش مینماید به سیستمهای فلزیاب که دارای سنسور مادون قرمز به همراه سنسور التراسونیک با همدیگر میباشد را فلزیاب مولتی سنسور مینامند.

البته طراحان فلزیاب های فوق پیشرفته سرجستجوگر یا کوئل الکترونیکی لیزری التراسونیک طراحی نموده اند که خود این کوئل الکترونیکی لیزری التراسونیک دارای مدار مجزا میباشد و قابل نصب بر روی سیستمهای فلزیاب پیشرفته میباشد.

 

 

 

برای مطالعه بقیه صفحات بر روی HOME بالا در سمت چپ صفحه  یا عدد صفحات در پائین هر صفحه کلیک نمائید.

 

تماس برای مشاوره و خرید 09123800094 مشاهده محصولات و مشاوره WWW.TJA777.COM

 

ادرس کانال تلگرام    @FELEZYABBOTیا شماره 09123800094  را در تلگرام ثبت یا SAVE نمائید درخواست کاتالوک ارسال نموده تا از طریق تلگرام برای شما ارسال گردد.

 

منبع کتب دانشمند علوم الکترونیک رادار رامین کیخسروی با کسب مجوز

 

Read 737 times Last modified on سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 04:47