پنج شنبه, 21 -2664 11:02

فلزیاب ایرانی Featured

Written by جمالی
Rate this item
(0 votes)

 

 فلزیاب واثر رطوبت بر مرکز هدف

فلزیاب ایرانی یا خارجی هر نوع فلزیاب که باشد رطوبت بر روی سیستم فلزیاب اثر خود را داشته و این نوع تنظیمات سیستم فلزیاب و تجربه اپراتور یا کاربر است که میتواند شرایط پدید امده از رطوبت را کاهش دهد و سیستمهای فلزیاب که دارای تنظیمات تفکیک و تشخیص و سطح و حجم میباشد به اپراتور یا کاربر این اجازه را میدهد که سیستم فلزیاب در یک وضعیت رطوبتی متناسب تنظیم نماید تا اثر رطوبت تا حد ممکن کاهش یابد

رطوبت از عواملی میباشد که موجب میگردد که علائم در صحنه کار پراکنده گردد و همین پراکندگی علائم در صحنه کارموجب میگردد که زمان و محل واکنش سیستم فلزیاب تغییر یافته یا افزایش یابد.

رطوبت میتواند بر روی همه زمینهای  صحنه کار شرایط نامطلوب را پدید اورد.

در مناطقی که رطوبت زیاد دارد یا مرطوب است به نسبت الودگی  و سازگاری یا ناسازگاری نوع مواد معدنی و منابع صحنه کار با هدف موجب میگردد که در مناطق الوده و ناسازگار تشخیص مرکز هدف با فاصله دورتر از مرکز هدف مشخص گردد یا تعیین نقطه  کاوش مرکز هدف  با فاصله بیشتر نسبت به مرکز هدف به انجام میرسد و در این شرایط دیواره اطراف هدف به دلیل پراکندگی علائم هدف و صحنه کار بزرگ تر از اندازه واقعی به دید سیستم فلزیاب میاید و این پراگندگی و گستردگی در علائم هدف در صحنه کار موجب میگردد که سیستمهای فلزیاب دنیا در تشخیص مرکز هدف با اختلاف از خود واکنش نشان دهد .

مناطق الوده بطور طبیعی  علائم هدف را پراکنده نموده و رطوبت نیز خود عامل پراکندگی علائم هدف میگردد و این دو عامل در کنار یکدیگر شکل علائم را بیشتر از حد معمول پراکنده مینماید.

در زمینهای الوده با وجود رطوبت بالا یا خیسی این پراکندگی علائم مربوط به یک هدف گستره بیشتری داشته که موجب میگردد انحراف در تشخیص هدف یا زاویه مسیر و نقطه مرکزهدف در فلزیاب افزایش یابد.

رطوبت از عواملی میباشد که بر روی جریان و انرژی و امواج و فرکانس اثر خواهد گذاشت و این علائم بازتاب شده در صحنه کار پراکنده میگردد و این پراکندگی توان تشخیص سیستم فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب را برای جدا سازی علائم در جهت اشکار شدن علامت منحرف مینماید.

عملیات تشخیص با سیستم فلزیاب یا یابنده در شرایط مرطوب بر روی سطح زمین در تمامی سیستمها فلزیاب دنیا شرایط بزرگ نمائی علائم را ایجاد مینماید.

 هر طراح یا ارائه کننده سیستم فلزیاب یا یابنده ادعا نماید که رطوبت بر روی سیستم فلزیاب او اثری ندارد از مصادیق رد اصول تبادل نیروی ایستا بین جاذبه زمین و تبخیر یا تغییر حالت در شرایط رطوبت بر روی  سطح زمین میباشد که یک اصل اثبات شده در دید فلزیاب میباشدکه این امر نیز مربوط به جریان و انرژی و نیرو و فرکانس و امواج میباشد و ربطبی به سیستم فلزیاب یک شرکت یا فرد نداردو همه سیستمهای فلزاب یا طلایاب یا گنج یاب دنیا با این شرایط روبرو میگردد و اپراتور یا کاربر حرفه ای میتواند با تغییر در تنظیمات فلزیاب توان تشخیص نقطه اصلی هدف را در سیستم فلزیاب ایجاد نماید

 بعضی اشخاص سطح زمین را مرطوب نموده و به خریدار نشان میدهند که رطوبت بر روی سیستم فلزیاب اثر نمی گذارد در این حالت امکان پاسخگوی سیستم فلزیاب دچار بحران نگردد اما سرعت تشخیص در سیستم فلزیاب کاهش میابد ولی این نشانه مشخص نمودن اثر رطوبت بر سیستم فلزیاب نمی باشد زیرا رطوبت حاصله در شرایط طبیعی از تغییرات مرور زمانی در صحنه کار پدید میاید و به مرور افزایش میابد و ارتباط تغییرات در همین مرور زمان پدید میاید نه اینکه در زمان کوتاهی ایجاد و ادامه ارتباط ان با وضعیت صحنه کار متوقف گردد.

اثررطوبت بیشتر بر روی عملیات  غیر حرکتی یا نقطه زنی  فلزیاب در جهت مشخص نمودن مرکز هدف اشکار میگردد و موجب میگردد که سیستم فلزیاب نتواند مرکز هدف را به راحتی کاوش یا مشخص نماید.

در هر صورت امواج ، جریان ، انرزی ؛ و علائم در اثر رطوبت در زمان برگشت از حد عادی مربوط به علائم متعلق به وضعیت هدف بزرگ تر یا بصورت پراکنده در صحنه کار منتشر میگردد و همین امر در مرحله حرکتی یا شعاع زنی توان سیستم فلزیاب را برای تشخیص زاویه صحیح مسیر و مرکز هدف با شرایط انحرافی روبرو خواهد شد و هر میزان  هدف بزرگتر یادر عمق بیشتر باشد تشخیص هدف در این شرایط نیازمند تجربه بیشتر برای عملکرد با دستگاه فلزیاب میباشد.

این موضوع که رطوبت را میتوان در دید سیستم فلزیاب کاهش داد فقط با تعیین متناسب تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TAGRET X قابل افزایش میباشد.

اهداف و منابع و مواد معدنی در شرایط رطوبت بالا خود را بزرگتر از اندازه واقعی به سمت اطراف منتشر میگردد.

 

 

 

برای مطالعه بقیه صفحات بر روی HOME بالا در سمت چپ صفحه  یا عدد صفحات در پائین هر صفحه کلیک نمائید.

 

تماس برای مشاوره و خرید 09123800094 مشاهده محصولات و مشاوره WWW.TJA777.COM

 

ادرس کانال تلگرام    @FELEZYABBOTیا شماره 09123800094  را در تلگرام ثبت یا SAVE نمائید درخواست کاتالوک ارسال نموده تا از طریق تلگرام برای شما ارسال گردد.

 

منبع کتب دانشمند علوم الکترونیک رادار رامین کیخسروی با کسب مجوز

 

75

 

Read 755 times Last modified on سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 07:32